عسل چه دارد ؟

عسل

عسل دارای ۷۹ درصد مواد قندی می باشد که بیشتر آن سلولز گلوکز معادل ۷۰ تا ۷۲ درصد و در حدود ۳ تا ۴ درصد ساکارز است.

بدین لحاظ چون سلول و گلوکز بهترین مواد قندی هستند که از طرف بدن به خوبی جذب و هضم می شوند و ایجاد کالری زیاد در بدن مینمایند،بنابراین باید گفت عسل از غذاهای نیروبخش بدن بوده و مخصوصا برای عضلات بسیار مفید می باشد.

نکته مهم و قابل توجه این است که با این که قند موجود در نباتات زنبورعسل از آنها بهره گیری می نماید به شکل ساکاروز میباشد ، ولی زنبورعسل ان را به وسیله مخمرهای خاصی که در بدن خود دارد به سلولز و گلوکز تبدیل می نماید.

همین تغییر و تبدیل مواد قندی عسل است که موجب اثرات حیاتی آن شده و عسل را یک ماده حیاتی به بار آورده است.

باید یادآور شوم که عسل با اینکه دارای این همه مواد قندی قابل جذب و ویتامینهای پرارزش است ، با همه این ها دارای قدرتی که از رشد و نمو بیماری ها جلوگیری می کند و باعث از بین رفتن آنها می شود و همین خاصیت ضدعفونی است که ۱۴۰۰ سال پیش قرآن مجید برای مسلمانان بیان داشته است.

عسل به خاطر خاصیت حیاتی و غذایی  خود در رشد و نمو اطفال نقش بسیار ارزنده دارد.

با آزمایشهایی که در این باره شده معلوم گردیده که چنانچه به غذای اطفال عسل اضافه نمایند در رشد و  نمو شان  تسریع شده و حتی کودکانی که زودتر از تاریخ معین به دنیا آمده اند و یا وزن آنها کم است،میتواند این کمبود وزن و رشد را به خوبی جبران نماید لذا متخصصین اطفال توصیه می کنند در مورد غذای کودکان به شیر عسل اضافه نمایند ، این مقدار که در سازندگی سلولهای بدن و ایجاد خون و نیروی حیاتی  وجود شان ضروری است ، در درمان بیماریها اثرات نیکویی دارند.

مواد موجود در ساختار عسل عبارتند از:

کلسیم،فسفر،سدیم،پتاسیم،مس،کبالت،میگنز،آهن.که آگاهی برخی خواص یکایک آنهابه منزله اطلاع ازاثرات حیاتی وخاصیت نیروبخش عسل است.

دیدگاهتان را بنویسید

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ شما را می دهیم