عسل چیست؟

شیشه عسل

عسل ماده شیرین و غلیظی است که توسط زنبوران  از شهد گل گیاهان جمع اوری شده و تغییر شکل می‌یابد و سپس در داخل سلول های مومی کندو ذخیره می‌شود.

بطور مختصر مراحل تبدیل شهد به عسل عبارتند از : تبخیر فعال و غیر فعال اب٬افزودن بزاق زنبور شامل انزیم‌های اینورتاز Invertase  ٬ دیاستاز Diastase ٬ گلوکوز اکسیداز Glucose Oxidase ٬ پرولین Proline و استیل کولین a.o Acetylcholine a.o می‌باشد.

زنبوران به شهد٬ انزیمی بنام اینورتاز٬ ساکاراز می‌افزایند که باعث تغییرات شیمیایی مهمی شده و در نتیجه قند بیشتری نسبت به شهد بدون انزیم تولید کنند.

عسل علاوه بر گلوکز و فروکتوز (حدود ۷۰ درصد وزن خشک آن) دارای قندها ٬ امینو اسیدها٬ مشتقات معدنی٬ استیل کولین ٬ مواد ضدباکتری ٬ انزیم‌ها ٬ ویتامین ها و نیز سایر مشتقات گیاهی است .

با توجه به ترکیبات پیچیده نمی توان ان را با قندهای معمولی مقایسه کرد.

اما مهمترین ویژگی که عسل را بعنوان یک دارو از سایر داروها متمایز می سازد نداشتن عوارض زیان اور جانبی بر سایر اندام های بدن است. عسل حاوی تمام ویتامین ها و عناصر مورد نیاز بدن است و کمبود های غذایی بدن را جبران می نماید اما با این حال نباید از یاد برد که عسل فقط از لحاظ انرژی غنی ترین غذاست ولی از لحاظ پروتیین ٬ ویتامین و اسید های چرب نسبت به بسیاری از مواد غذایی دیگر کمبود شدید دارد

دیدگاهتان را بنویسید